ONLY THE YOUTH CLASSES GET AWARDS FOR 1ST-5TH PLACES
1ST AND 2ND PLACE CLASS WINNERS IN YOUTH CLASSES
ARE AWARDED BELT BUCKLES!
DIFFERENT AWARDS WILL BE GIVEN IN YOUTH CLASSES
FOR 3RD-5TH PLACES
ADULT AND OPEN CLASSES-
ONLY 1ST AND 2ND PLACE AWARDS ARE GIVEN
PONY SHOWMANSHIP:
1ST MADISON HUMBER AND DOTTIE
2ND SARAH RUTH LIPSCOMP AND SPIRITED PATCHES
3RD LINDSEY CAMPODONICO AND RENO SUNDAE DELIGHT
4TH MAGGIE RAE SMITH AND CINNAMON TWIST
5TH MICAH DRINKARD AND DIAMOND
PONY HALTER:
1ST MADISON HUMBER AND DOTTIE
2ND SARAH RUTH LIPSCOMB AND SPIRITED PATCHES
3RD LINDSEY CAMPODONICO AND RENO SUNDAE DELIGHT
4TH KRISTIN THOMAS AND DUSTY
5TH MAGGIE RAE SMITH AND CINNAMON TWIST
YOUTH SHOWMANSHIP:
1ST FRANK HAWKINS AND A DOUBLE DOSE OF ZIPPO
2ND KELSEY DAVIS AND ZIPPOS GOIN SLOW
3RD PEYTON HUMBER AND ZIPS STAR LEAGUER
4TH BROOKE DURDEN AND MR GOOD OAK
5TH MATTHEW LIPSCOMB AND ULTIMATE MAX
YOUTH HALTER:
1ST BROOKE DURDEN AND ALL EYES ON ME FELLA
2ND MATTHEW LIPSCOMB AND ULTIMATE MAX
3RD TANNER MOORE AND MY ONE IMAGE
4TH MCKENZIE RIORDAN AND AMIGOS PARTEE PLAUDIT
5TH JESSICA MARTIN AND WGNR NUTIN LIKE A CLUE
WEANLING HALTER:
1ST LYNN MCKAY AND U HAD ME FROM HELLO
2ND ZAC ROBERTSON AND CELEBRATE HIM
YEARLING HALTER:
1ST RANDY WALLIS AND KIMS SKYDANCER
2ND JEFF KUBISZ AND ALL EYES ON ME FELLA
2YR & UNDER HALTER:
1ST RANDY WALLIS AND KIMS SKYDANCER
2ND JEFF KUBISZ AND ALL EYES ON ME FELLA
3YR & OVER HALTER:
1ST BARRY THOMAS AND MY ONE IMAGE
2ND KATIE ELLISON AND IMA COOSA LAD
GAITED HALTER:
1ST NICOLE NOLEN AND IGNITION
2ND CINDY TILL AND CINDYS BLACK DIAMOND
STALLIONS HALTER:
1ST BEVERLY BAKER AND WESTERN SUNDOWN
GELDINGS HALTER:
1ST BARRY THOMAS AND MY ONE IMAGE
2ND KATIE ELLISON AND IMA COOSA LAD
MARES & FILLIES HALTER:
1ST JEFF KUBISZ AND ALL EYES ON ME FELLA
2ND RANDY WALLIS AND KIMS SKYDANCER
LEADLINE:
1ST KRISTIN THOMAS AND DUSTY
ADULT ENGLISH WALK TROT:
1ST EMILY BENZ AND BLAZING HOT ZIP
2ND NIKKI NICHOLS AND DRAGONS ARE SELDOM
YOUTH ENGLISH WALK TROT:
1ST HARMONIE HILL AND IMA COOL AND RECKLESS
2ND BRITTANY HUMBER AND BESTILL MY ART
3RD PEYTON HUMBER AND ZIPS STAR LEAGUER
4TH KELSEY DAVIS AND ZIPPOS GOIN SLOW
5TH BONNIE BLUE CHASTEEN AND CANDY
SR. ENGLISH PLEASURE:
1ST NIKKI NICHOLS AND DRAGONS ARE SELDOM
2ND EMILY BENZ AND BLAZING HOT ZIP
JR. ENGLISH PLEASURE:
1ST PEYTON HUMBER AND ZIPS STAR LEAGUER
2ND HARMONIE HILL AND IMA COOL AND RECKLESS
3RD BRITTANY HUMBER AND BESTILL MY ART
4TH KELSEY DAVIS AND ZIPPOS GOIN SLOW
5TH BONNIE BLUE CHASTEEN AND CANDY
HUNTSEAT PLEASURE:
1ST BRITTANY HUMBER AND BESTILL MY ART
2ND EMILY BENZ AND BLAZING HOT ZIP
STYLE RACKING:
1ST DENNY CREEL AND ARMED IN SOUTHERN SOCIETY
2ND BILL NOLEN AND TO THE NINES
1ST BILL NOLEN AND IGNITION
2ND CARLIE GILLESPIE AND JUBILEES BABY DOLL
OPEN RACKING:
1ST CARLIE GILLESPIE AND SAINT VALENTINE
2ND MEG PERKINS AND GENS FIREY WOLF
SPEED RACKING:
1ST CARLIE GILLESPIE AND SAINT VALENTINE
TRAIL PLEASURE RACKING:
1ST CINDY TILL AND CINDYS BLACK DIAMOND
2ND MEG PERKINS AND GENS FIREY WOLF
RACKING FLATSHOD OPEN:
1ST BILL NOLEN AND IGNITION
2ND MEG PERKINS AND GENS FIREY WOLF
YOUTH WESTERN GAITED FLAT SHOD:
1ST MEG PERKINS AND GENS FIREY WOLF
2ND KATIE KROUT AND BEAMS MAJOR GENERAL
MENS RACKING:
1ST BILL NOLEN AND TO THE NINES
2ND DENNY CREEL AND ARMED IN SOUTHERN SOCIETY
JR RACKING:
1ST KATIE KROUT AND TO THE NINES
2ND MEG PERKINS AND GENS FIREY WOLF
LADIES RACKING:
1ST CARLIE GILLESPIE AND ARMED IN SOUTHERN SOCIETY
2ND NICOLE NOLEN AND TO THE NINES
PONY WALK TROT:
1ST MADISON HUMBER AND DOTTIE
2ND LINDSEY CAMPODONICO AND RENO SUNDAE DELIGHT
3RD SARAH RUTH LIPSCOMB AND SPIRITED PATCHES
4TH MAGGIE RAE SMITH AND CINNAMON TWIST
5TH NATLIE RUHA AND STAR
PONY PLEASURE:
1ST MADISON HUMBER AND DOTTIE
2ND LINDSEY CAMPODONICO AND RENO SUNDAE DELIGHT
3RD SARAH RUTH LIPSCOMB AND SPIRITED PATCHES
4TH MAGGIE RAE SMITH AND CINNAMON TWIST
5TH MAGGIE HODGES AND DIXIE
OPEN WALK TROT:
1ST BROOKE DURDEN AND MR GOOD OAK
2ND BILLY DUKE AND ZIPPOS FRIDAY STAR
WALK TROT 12 & UNDER:
1ST HARMONIE HILL AND IMA COOL AND RECKLESS
2ND BROOKE DURDEN AND MR GOOD OAK
3RD ELIZABETH KNERR AND LACY
4TH MADISON HUMBER AND CANDY COATED ZIPPO
5TH MATTHEW LIPSCOMB AND ULTIMATE MAX
WALK TROT 13-17:
1ST PEYTON HUMBER AND ZIPS STAR LEAGUER
2ND KELSEY DAVIS AND ZIPPOS GOIN SLOW
3RD FRANK HAWKINS AND A DOUBLE DOSE OF ZIPPO
4TH KATIE NEWLIN AND CERTAINLY A JEWELL
5TH TANNER MOORE AND ZIPS RADICAL LAD
YOUTH WESTERN PLEASURE:
1ST PEYTON HUMBER AND ZIPS STAR LEAGUER
2ND BROOKE DURDEN AND MR GOOD OAK
3RD KELSEY DAVIS AND ZIPPOS GOIN SLOW
4TH KATIE NEWLIN AND CERTAINLY A JEWELL
5TH MATTHEW BALDWIN AND RL A SUDDEN ROSE
LADIES WESTERN PLEASURE:
1ST MARIANN COLLINS AND AMIGOS PARTE BLINDATE
2ND ANNETTE ELLISON AND TRY THIS DIXIE CHICK
MENS WESTERN PLEASURE:
1ST RICK COLLINS AND AMIGOS PARTE BLINDATE
2ND RONNIE DRINKARD AND CHEX MY SCOTCH
OPEN WESTERN PLEASURE:
1ST RICK COLLINS AND AMIGOS PARTE BLINDATE
2ND JOHN LIPSCOMB AND FRITZ JOKER BAR
SR. HORSE WESTERN PLEASURE:
1ST BARBARA ZARY AND IZZY DIZZY
2ND BLAKE MOORE AND MIKEY LEAGUER
JR. HORSE WESTERN PLEASURE:
1ST BROOKE DURDEN AND MR GOOD OAK
2ND MICHAEL CROWE AND CERTAINLY A JEWELL
2YR OLD SNAFFLE BIT:
1ST DAVID THOMAS AND MALIBU UNZIPPED
2ND RICK COLLINS AND ZIPS PERFECT KOOKIE
COLOR HORSE WESTERN PLEASURE:
1ST BROOKE DURDEN AND MR GOOD OAK
2ND KELSEY DAVIS AND ZIPPOS GOIN SLOW
ADULT ARENA RACE:
1ST BRENDA MOORE AND SIERRA
2ND KEITH MARTIN AND CLUE
ADULT POLE BENDING:
1ST KEITH MARTIN AND CLUE
2ND LORI FORSHEE AND TURPIN
ADULT STAKE RACE:
1ST KEITH MARTIN AND CLUE
2ND TONY MILLER AND CHEYENNE
LADIES BARRELS:
1ST BRENDA MOORE AND SIERRA
2ND LORI FORSHEE AND TURPIN
MENS BARRELS:
1ST KEITH MARTIN AND CLUE
2ND TONY MILLER AND CHEYENNE
CLOVERLEAF BARRELS:
1ST LEROY MILLER AND SADIE
2ND JESSICA MCKINNON AND BUTTERCUP
OPEN POLE BENDING:
1ST ASHTON FRAY AND DAN
2ND LEROY MILLER AND SADIE
OPEN BARRELS:
1ST LEROY MILLER AND SADIE
2ND MEGAN WOOD AND ZEROS SADIE SEE
OPEN ARENA RACE:
1ST LEROY MILLER AND SADIE
2ND KAITLYN MCCOMBS AND SHADOW
BARRELS 12 & UNDER:
1ST ABBIE PERKINS AND LADYHAWK
2ND KATHRYN KNERR AND QUICK AS A WINK
3RD KRYSSA MILLER AND SMOKEY
4TH VANESSA MACHOWICZ AND PLAYBOYS WONDER LENA
5TH KATHERINE WILLIAMSON AND CLOUDY
POLE BENDING 12 & UNDER:
1ST ABBIE PERKINS AND LADYHAWK
2ND KATHRYN KNERR AND QUICK AS A WINK
3RD KRYSSA MILLER AND SMOKEY
4TH KELLY MILES AND MAGIC
5TH SILVIA KINNEBREW AND STORMY STAR
ARENA RACE 12 & UNDER:
1ST KATHRYN KNERR AND QUICK AS A WINK
2ND EVANS HESS AND I AINT NO SPECTATOR
3RD ABBIE PERKINS AND LADYHAWK
4TH KRYSSA MILLER AND SMOKEY
5TH KELLY MILES AND MAGIC
STAKE RACE 12 & UNDER:
1ST ABBIE PERKINS AND LADYHAWK
2ND KATHRYN KNERR AND QUICK AS A WINK
3RD KRYSSA MILLER AND SMOKEY
4TH SILVIA KINNEBREW AND STORMY STAR
5TH KELLY MILES AND MAGIC
ARENA RACE 13-17:
1ST LEROY MILLER AND SADIE
2ND MEGAN WOOD AND ZEROS SADIE SEE
3RD RACHEL ANDERSON AND JOKER
4TH KAITLYN MCCOMBS AND SHADOW
5TH ASHTON FRAY AND DIXIES LUCKY SEVEN
BARRELS 13-17:
1ST LEROY MILLER AND SADIE
2ND ASHTON FRAY AND DIXIES LUCKY SEVEN
3RD MEGAN WOOD AND ZEROS SADIE SEE
4TH RACHEL ANDERSON AND JOKER
5TH KAITLYN MCCOMBS AND SHADOW
POLE BENDING 13-17:
1ST ASHTON FRAY AND DAN
2ND LEROY MILLER AND SADIE
3RD KELSEA GULSBY AND SAM
4TH RACHEL ANDERSON AND JOKER
5TH ASHTON FRAY AND DIXIES LUCKY SEVEN
STAKE RACE 13-17:
1ST LEROY MILLER AND SADIE
2ND KAITLYN MCCOMBS AND SHADOW
3RD MEGAN WOOD AND ZEROS SADIE SEE
4TH ASHTON FRAY AND DAN
5TH ASHTON FRAY AND DIXIES LUCKY SEVEN
PONY ARENA RACE:
1ST BONNIE BLUE CHASTEEN AND GRACIE
2ND GEORGIA PERKINS AND LADY BUG
3RD WILLIAM MILES AND BUCKY
4TH MAGGIE HODGES AND DIXIE
5TH GABRIELLA ANDERSON AND SUMMER STORM
PONY BARRELS:
1ST BONNIE BLUE CHASTEEN AND GRACIE
2ND GEORGIA PERKINS AND LADY BUG
3RD MAGGIE HODGES AND DIXIE
4TH GABRIELLA ANDERSON AND SUMMER STORM
5TH WILLIAM MILES AND BUCKY
PONY POLE BENDING:
1ST BONNIE BLUE CHASTEEN AND GRACIE
2ND MAGGIE HODGES AND DIXIE
3RD WILLIAM MILES AND BUCKY
4TH GEORGIA PERKINS AND LADY BUG
5TH GABRIELLA ANDERSON AND SUMMER STORM